Hotel Medical és Életerő Center Marcaliban ...
2009.
08.28
Amit sokan vártak Marcaliban ... elkezdték az építkezést! Megépítésre kerül egy 4 csillagos 228 személy egyszeri befogadására alkalmas 116 szobás Hotel. Ma volt a kivitelezést indító sajtótájékoztató. Elmondták: a projekt rendelkezik minden szükséges engedéllyel, készen vannak az aktualizált kiviteli tervek. Ma megkezdték a felső talajszinten lévő humusz eltávolítását. Hétfőn, kedden folytatják, és az épület alapjainak kitűzését követően, elkezdik a „teraszok” kialakítását. Információim szerint az építető cég nyolcszáz millió forint körüli saját tőkével rendelkezik, ma írt alá a Fejlesztési Bankkal egy 1,7 milliárd forintos hitelszerződést, és Uniós forrásokból nyert 572 millió forintot. Marcali Város 10% -ban tulajdonos a projektben. Az építkezésnek az Uniós előírásoknak megfelelően, két éven belül el kell készülnie. A helyszínen 2010 szilveszterét jelölték meg valószínűsíthető nyitási időpontnak. A Hotelben 94 főnek teremtődik munkahely, de a tovagyűrűző hatásával további vállalkozások, kiszolgáló egységek létrejöttével, további új munkahely és jövedelemszerző lehetőségekkel lehet számolni.
|
|---|
Változik a Fürdő nyitva tartása ...
2009.
08.28
Hétfőtől (08.31) őszi-téli üzembe áll át a Városi Fürdő, hétfőtől megváltozik a nyitva tartás, ismételten csak este 19 óráig lesz nyitva a Fürdő.
Vasárnap a városi fürdőbe várják a strandröplabdázás szerelmeseit: az amatőr női- és férfi, valamint vegyes párosokat. A marcali forduló után hirdetnek végeredményt, kiderül: ki lesz a strand királya, illetve királynője. Az előzetes információk szerint, tucatnyi páros jelezte részvételét.
Iskolakezdésre készültek a gyerekek a könyvtárban ...
2009.
08.28
Zsúfolásig megtelt péntek délelőtt a városi könyvtár gyermekrészlege, ahol a közel ötven gyerek gyűlt össze, hogy közösen készüljenek a rohamosan közelgő iskolakezdésre. A könyvtár és a Gyermekjóléti Szolgálat dolgozói a gyerekekkel együtt készítettek órarendet, ceruza tartót, mappákat, dobozokat, könyvjelzőt és még sok más apróságot, amiknek a gyerekek majd hasznát vehetik a suliban. Köszönöm a képeket és az információt a Városi Könyvtárnak!


















